Приклади есе

Приклади есе

У цьому розділі ми пропонуємо Вам ознайомитися з прикладами найкращих есе абітурієнтів Гарварду.

Приклади творів та поради взяті з популярної книги “50 SuccessfulHarvardApplicationEssays”.

В кінці кожного есе у Вас є можливість ознайомитися з коментарями викладачів університету та зрозуміти, чому саме це есе так привернуло увагу приймальної комісії.

CREATIVITY, FAMILY, AND TOILET PAPER: A JOURNEY” – Evan_Rosenman

“RUNNING WITH FOUR FEET” –  Devon_Sherman

“ELEPHANT DADDY” – Joe_Sueeivan

“BUS WINDOW REVELATIONS”– Noah_Hoc1

“MY LIFE” – Nataliya_Nedzhvetskaya

10 порад, які допоможуть Вам написати блискуче есе

1. Задумайтесь про написанні твору заздалегідь.

Почитайте приклади успішних есе, переберіть цікаві теми, визначьтеся, що захоплює саме Вас. Дайте собі час обміркувати ідею. Виберіть кращий з варіантів, який для Вас найближчий по духу. Адже коли тема цікава, завжди є що сказати, а все сказане звучить переконливо.

2. Погляньте на питання зі стратегічної точки зору.

Есе – це ваша можливість довести свою неординарність, виділитися з маси абітурієнтів. Зверніть увагу, що есе не повинно бути повторенням сказаного в Вашому резюме чи заяві. Зосередьтеся на одному аспекті свого життя, викладіть тему глибоко та детально. Розкажіть про своє хобі, незвичайні таланти, опишіть доленосний епізод з життя.

3. Усвідомте, що тема – це ще не все.

Звичайно, варто уникати заїжджених тем, наприклад, перемога на футбольному чемпіонаті, річний підробіток, тощо. Проте, якщо Вам дійсно є, що сказати, то навіть найбуденніша тема захопить увагу комісії. Адже головне, не «що», а «як сказати».

4. Відповідайте на питання.

Якщо є поставлене запитання, есе обов’язково повинне відповідати на нього. Якщо Ви пишете в різні коледжі, а питання одне: «Чому Ви вибрали наш навчальний заклад?» – не може бути однакових відповідей, навіть, якщо мова йде про одну спеціальності. Використовуйте конкретні факти та докази по кожному з коледжів.

5. Будьте обережні з використанням гумору й інших нетрадиційних літературних прийомів.

Є, звичайно, талановиті поети, письменники, які можуть бути впевнені, що їх стиль написання есе оцінять. Але таких дуже й дуже мало. У більшості випадків літературні зусилля залишаються недостатньо зрозумілими для членів приймальної комісії.

6. Пишіть про те, що знаєте.

Ви повинні чітко розуміти, яка мета Вашого есе, чому його буде цікаво читати, та на що звернуть увагу. Намагайтеся уникати фраз-кліше, узагальнень. Пишіть зрозуміло, доступно та змістовно.

7. Будьте собою.

Друга назва есе – це personalstatement. У кожної людини свій стиль письма, свої інтереси, свої сильні сторони, своя індивідуальність. Донесіть свою унікальність до членів приймальної комісії, переконайте, що саме Ви потрібні університету.

8. Будьте чесні.

Не намагайтеся обдурити приймальну комісію, що-небудь прикрасити. Проаналізуйте, яке значення мала та чи інша звичайнісінька ситуація у Вашому житті, який Ви винесли з неї урок, а потім донесіть всі свої думки до членів приймальної комісії. Не використовуйте незрозумілих слів. Ваше есе має бути абсолютно природним.

9. Написали – перечитайте та виправте.

Пишіть чітко та зрозуміло, але не сухо, зробіть есе захоплюючим і живим. Не перевантажуйте читачів сторонніми деталями, не відходьте від теми. Перевірте есе на наявність граматичних, орфографічних, стилістичних помилок. Не покладайтеся на перевірку тільки комп’ютером. Добре, якщо Вашу роботу перечитає ще хтось. Обов’язково поверніться до коректування есе через 2 – 3 дні, Ви точно помітите багато неточностей, з’явиться бажання щось дописати та підкоригувати. Повертайтеся до нього до тих пір, поки не будете повністю всім задоволені. Але не більше 3 разів.

10. Розслабтеся.

Коли твір готовий, покладіть ручку та вимкніть комп’ютер. Не бійтеся, що щось залишилося недоговореним. Есе – лише одна частина пакету документів, необхідна для вступу. Ви зробили все можливе, та Ваше есе неодмінно допоможе вступити до обраного коледжу.

 

ІНДИВІДУАЛЬНА КОНСУЛЬТАЦІЯ