Освіта в Німеччині

Освіта в Німеччині

Нижня Саксонія стала останньою федеративною землею, яка скасувала плату за навчання в Німеччині. З 2014 року вища освіта в цій країні абсолютно безкоштовна як для її громадян, так і для іноземців (в тому числі і для українців). Єдине, що оплачують студенти – це невеликі студентські семестрові внески. При цьому, Німеччина – одна з найбільш привабливих місць для здобуття вищої освіти не тільки по причині доступності, а й завдяки величезному вибору академічних програм, лідерства в галузі наукових досягнень й інноваційних технологій. У країні понад 350 університетів і 300 науково-дослідних інститутів. Міжнародних студентів приваблює також можливість навчатися як німецькою, так і англійською мовами. Є університети, які пропонують програми англійською мовою, та навіть англомовну підготовчу програму до навчання у вищому навчальному закладі. Тим не менше, більшість програм все-таки викладаються німецькою мовою, та щоб отримати місце в одній з них необхідно підтвердити високий рівень володіння мовою. Як доказ підійдуть сертифікати TestDaF, DSH, Сертифікат з Гете-інституту. Підготуватися до здачі даних іспитів можна в Києві  та за кордоном. СЕРЕДНЯ ОСВІТА В НІМЕЧЧИНІ Добрим підґрунтям для отримання диплома бакалавра чи магістра за кордоном є середня освіта в Німеччині. Варто звернути увагу, що наші співвітчизники можуть навчатися як в приватних гімназіях-пансіонах, так і провести академічний рік в державній школі. Якщо ж Ви вирішили стати студентом німецького університету після української школи, процес вступу  виглядає наступним чином: після одинадцятого класу подаємо заяву до німецького Studienkolle або закінчуємо мінімум один рік в Україні, далі чинимо безпосередньо до ВНЗ. Для тих, хто не встиг довчити мову до потрібного рівня, при деяких університетах є підготовчі мовні курси. ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ВСТУПУ ДО НІМЕЦЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ Успіх при вступі до німецького університету залежить від ряду факторів. Важливими є наступні:

  • середній бал (в атестаті чи в дипломі бакалавра). Але слід пам’ятати, що на деякі спеціальності в державний ВНЗ навіть «хорошисти» мають дуже невисокі шанси вступити напряму;
  • результати мовних іспитів (рівень володіння німецькою);
  • грамотно складене мотиваційний лист;
  • біографія у вигляді таблиці;
  • правильне оформлення всіх необхідних документів.

БЕЗКОШТОВНА ВИЩА ОСВІТА В НІМЕЧЧИНІ Як вже було сказано, вища освіта в Німеччині – безкоштовна, але при відкритті студентської візи необхідно підтвердити джерело фінансування перебування студента в країні. Гарантією того, що іноземець зможе оплачувати проживання, харчування, медичну страховку, повсякденні витрати є наявність близько 8 тисяч євро на блокованому рахунку в німецькому банку. Іноземні студенти також можуть претендувати на стипендії на навчання в Німеччині за програмою DAAD Які ж шанси знайти роботу з дипломом німецького ВНЗ? Величезні. Якісна німецька освіта цінується роботодавцями не тільки у нас в Україні, але й у всій Європі та Америці. Варто також відзначити, що після закінчення університету, студент отримує 1,5 роки на пошук роботи в цій країні. А за цей час в Німеччині абсолютно реально знайти високооплачувану роботу, особливо інженерам, архітекторам, машинобудівникам, електротехнікам, медикам, стоматологам, психологам, хімікам, біологам. Досить робочих місць для соціальних працівників, юристів. Трохи складніше економістам, важко лінгвістам, філологам.