Як правильно написати мотиваційний лист

Як правильно написати мотиваційний лист

Мотиваційний лист – це один з ключових документів абітурієнта при вступі до німецького  ВНЗ, а його грамотне складання – це запорука успіху при зарахуванні до вибраного університету Німеччини.

Отже, як написати успішного мотиваційного листа?

  1. Не намагайтесь створитиесе за один вечір. Починайте його написанняяк можнараніше, обов’язково перечитайте та допрацюйте документ декілька разів.
  2. Не починайте листіз повторення Вашої біографії. Пам’ятайте, ці документи повинні взаємодоповнювати один одного.
  3. Мотиваційний лист повинен містити відповіді на наступні питання:
  • Які Ваші цілінавчання? В якому секторі Ви плануєте працювати після отримання бажаного ступеня з тієї чи іншої спеціальності?
  • Чим би Ви могли бути корисні для соціального, політичного чи технічного розвитку своєї рідноїкраїни? (Цікаві фактита цифривітаються).
  • Чому Ви хочете навчатися за цією програмою? Що конкретно Вас захоплює? (Ваша основна задача – переконати, що даний університет і спеціальність – Ваш свідомий вибір, що Ви детально вивчили програму навчання, професорський склад, мрієте скористатися всіма можливостями, які пропонує тойчиінший німецький ВНЗ).
  • Чому саме Ви підходите університету? (Яківженабутіраніше навички були б корисними; чи маєте Ви будь-який досвід по спеціальності; чи займали Висуспільні посади в школі, ВНЗ в Україні; чи були Ви членом волонтерських, студентських організацій; як би Ви себе охарактеризували; що робить Вас особливим?).
  • Чому Ви хочете навчатися саме в Німеччині? (Що Ви знаєте про німецьку систему вищоїосвіти; чи очікуєте Ви, що навчання в Німеччині буде вигідно відрізнятися від аналогічного в Україні, яким чином; чи є щось в Німеччині (економіка, архітектура, медицина, політична система), що б могло послугуватияк модель для Вашої рідноїкраїни? (відвідайте сайт facts-about-Germany.de)).

Задати запитання

  1. Переконайтеся, що Ваш мотиваційний лист легко читається. Обговорітьйого з друзями, наставником. Пам’ятайте, не на всіз вищенаведених питань треба відповідати!
  2. Вибирайте офіційний стиль письма, але не перевантажуйтеесе фактами. Постарайтеся надати мотиваційному листуемоційного забарвлення, зробити його унікальним. В той самий час не варто жартувати – Ваш гумор зрозуміють не всі!
  3. Об’єм листа не повинен перевищувати 1 – 2 сторінки. Лаконічність – прекрасна риса!
  4. Лист повинен бути написаний абітурієнтом! Якщо Видокладаєте сертифікат про знання мови В1 – В2, а мотиваційний лист виконаний людиною з рівнем С2, це відразу помітять. В той самий час, ні в якому разі не допускаються граматичній орфографічні помилки!
  5. Не складайте загальне есе для всіх університетів.
  6. Пам’ятайте, Ваш мотиваційний лист може обговорюватися на вступномуінтерв’ю.

Приклад мотиваційного листа